Polska wciąż sprowadza produkty ze Stanów – mówimy jakie

Rzeczpospolita polska wciąż sprowadza produkty z USA – mówimy jakie.

Jednym z gospodarczych liderów na międzynarodowym rynku handlowym są z pewnością Stany Zjednoczone. Mimo światowego kryzysu, gdy gospodarki mnóstwa państw widocznie przystopowały, zaś ich dochody zmalały, Stany Zjednoczone utrzymywały się w czołówce krajów nie tylko najmocniej rozwiniętych, ale i o najstabilniejszej gospodarce. Ma to swoje skutki również i współcześnie, bo z USA sporo artykułów kupuje także Polska.
Co najchętniej importujemy z USA? Nade wszystkim różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, na czele ze smartfonami, komputerami i monitorami. Spory popyt jest w Polsce też na tamtejsze auta, ale zazwyczaj są to zamówienia typowo indywidualne – dealerzy kupują samochody dopiero po otrzymaniu kilku zamówień, bo jedynie w tym wypadku tego typu zakup będzie dla nich korzystny finansowo. Na krajowy rynek z przeznaczeniem do kolejnej sprzedaży sprowadza się również motocykle z wyjątkowym uwzględnieniem popularnych Harleyów. Import z USA to również odzież i obuwie, przede wszystkim te od znanych projektantów oraz produkty pokarmowe. Wśród polskich sklepów wielkim zainteresowaniem cieszą się szczególnie artykuły żywnościowe, które w środkowej części kontynentu są zazwyczaj w ogóle nieznane – jak przykładowo masło orzechowe albo dziwne odmiany słodyczy lub napojów gazowanych. Polski rynek z chęcią przyjmuje również sprowadzane ze Stanów elementy do maszyn, pojazdów oraz podstawowej elektroniki.

Polska stale sprowadza towary z USA – pokazujemy jakieNie wystarczy tylko mieć pojęcie, co importować oraz na co jest w danej chwili zapotrzebowanie. Aby zmniejszyć koszty wielu importerów decyduje się na skorzystanie z atrakcyjnego cenowo transportu morskiego – choć trwa on na pewno dłużej od powietrznego, jest gwarancją mniejszych kosztów, a co za tym idzie, finalnie sprzedawca może zaproponować w sklepie niższą stawkę dla swoich klientów. Trzeba jednak wiedzieć, że import z USA rządzi się podobnymi prawami, co import towarów z terenów Unii Europejskiej czy pozostałej Europy. To świadczy, że sprowadzane artykuły przechodzą inspekcję graniczną oraz jest na nie nakładane cło i przeważnie także VAT.